Bedrijfsontwikkeling

U bent hier

Bedrijfsontwikkeling

Oprichtingen en opheffingen; meest frequent in gemeenten Utrecht en Amersfoort

In heel Nederland zijn er in 2017 gemiddeld 94,8 bedrijven opgericht per 1.000 vestigingen en 57 opgeheven. Voor de gemeenten van de provincie Utrecht geldt dat er relatief veel oprichtingen waren in de gemeenten Utrecht (127,5) en Amersfoort (100,8) en relatief weinig in (voormalig) Zederik (57,8) en Lopik (58,4). Relatief veel opheffingen waren er in 2017 eveneens in de gemeenten Utrecht (64,5) en Amersfoort (64,8). De minste opheffingen waren er relatief in (voormalig) Zederik (30,6), Renswoude (37,9) en Lopik (39).

Vestigingen, oprichtingen en faillissementen 

 Vestigingen van snelgroeiende bedrijven - per 1.000 vestigingen (2017)Aantallen faillissementen van bedrijven en instellingen exclusief eenmanszaken (2016)Aantallen faillissementen van bedrijven en instellingen inclusief eenmanszaken (2016)Oprichtingen - per 1.000 vestigingen (2017)Opheffingen - per 1.000 vestigingen (2017)
Amersfoort18,23340100,864,8
Baarn10,38884,249,8
Bunnik12,36670,849,2
Bunschoten19,82281,752
De Bilt10,191078,650,5
De Ronde Venen12161780,149
Eemnes8,81179,644,2
Houten19,2141586,853
IJsselstein17,64496,861,6
Leusden14101184,261,4
Lopik9,72258,439
Montfoort17,91282,446,6
Nieuwegein2315169256
Oudewater8,2127041,2
Renswoude30,31175,837,9
Rhenen13,45767,248,4
Soest11,4232473,454,8
Stichtse Vecht8,6161687,854,9
Utrecht18,99299127,564,5
Utrechtse Heuvelrug7,6101187,157,8
Veenendaal30,6111495,861,3
Vianen19,15587,251,8
Wijk bij Duurstede11,42365,943,2
Woerden19,6131381,453,9
Woudenberg12,92377,351,5
Zeist14,28996,959,3
Leerdam16,23474,445,3
Zederik10,21157,830,6
Nederland164399501294,857

Bron: CBS.

In Veenendaal en Renswoude relatief veel snelgroeiende bedrijven

In 2017 zijn er in Nederland gemiddeld 16 snelgroeiende bedrijven per 1.000 vestigingen. Met een snelgroeiend bedrijf wordt bedoeld een bedrijf dat vanaf het startjaar een gemiddelde groei van 20% per jaar of meer had, over een periode van drie jaar, waarbij de groei kan worden uitgedrukt in het aantal werknemers en/of de omzet. Voor de provincie Utrecht geldt dat er relatief veel vestigingen van snelgroeiende bedrijven zijn in Veenendaal (30,6 per 1.000 vestigingen) en Renswoude (30,3). Relatief weinig zijn het er in Utrechtse Heuvelrug (7,6), Oudewater (8,2) en Eemnes (8,8).
 

Databank

In de databank vindt u ondere andere de indicatoren:

  • Aantal nw opgerichte bedrijven per 1000 vestigingen
  • Aantal bedrijfsopheffingen per 1000 vestigingen
  • Aantal faillissementen per 1000 vestigingen inclusief 1 mans zaken
  • Aantal faillissementen per 1000 vestigingen exclusief 1-mans zaken
  • Aantal snelgroeiende bedrijven

 Meer weten?

U bent hier